بنایی: اتحادیه زعفران کاران و تعاونی روستایی نیازمند حمایت ویژه دولتی

به نقل از خانه ملت حمید بنایی  درباره وضعیت  تولید زعفران درکشور، گفت: زعفران جزو محصولاتی است که می تواند با برنامه ریزی پایدار برای بسیاری از افراد فرصت های اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجادکند؛بنابراین تدوام تولید صادراتی در  محصولی همچون زعفران نیازمند توسعه صنایع تبدیلی کارآمد و اصولی است،زیرا این امر می تواند علاوه برایجاد اشتغال برای ما ارزش افزوده نیز ایجاد کند.

نماینده مردم گناباد و بجستان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زعفران باید با رعایت رویکردهای کلاسیک و متناسب با نیاز روز به بازارجهانی زعفران صادر شوند،تصریح کرد: اتحادیه زعفران کاران و تعاونی روستایی برای ارتقای تولید زعفران نیازمند حمایت ویژه توسط دولت هستند.

 وی افزود:محصول باکیفیتی همچون زعفران نیازمند برندسازی اختصاصی است؛این امر به این معنا است که صادرات فله ای زعفران پیامدهایی همچون عدم ارزش افزوده  و سود مناسب برای کشاورز را رقم می زند.

 بنایی ادامه داد:رسانه ها با تبلیغات تجاری زعفران کیفیت این محصول ایرانی را با اطلاع رسانی دقیق به گوش مشتریان داخلی و خارجی زعفران برسانند.

عضوکمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تعاونی های روستایی عاملی برای بهبود وضعیت محصولی همچون زعفران به شمار می آید،یادآورشد:تعاونی روستایی نیازمند تسهیلات ویژه است تا بتواند از کشاورز زعفرانکار که با تلاش طاقت فرسا محصولات را به زیرکشت  می برد حمایت کند