نوسازی ناوگان هوایی کشور موجب رونق گردشگری می شود

حمید بنایی گفت: مردم به دلیل خاطرات بدی که از سقوط هواپیماهای با نقص فنی داشتند، در سفرهای خود به نحو مطلوب از حمل و نقل هوایی استفاده نمی کردند ولی با نوسازی ناوگان با اعتماد خاطر و دغدغه بیشتری با این ناوگان مسافرت می کنند.

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی گفت: سهولت و امنیت سفرهای داخلی و خارجی موجب توسعه و رونق اقتصادی و گردشگری می شود و باید از این ظرفیت حداکثر بهره را گرفت.

وی با اشاره به همراهی مجلس و کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور با دولت، گفت: هیچ کسی مخالف خرید هواپیما و نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور نیست ولی درانجام هرنوع معامله بین المللی باید شروط منعقده در قرارداد رعایت شود.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طرف خارجی قرارداد باید ضمن پایبندی به نوسازی ناوگان هوایی کشورمان همکاری لازم برای تامین قطعات و همچنین تحویل سایر هواپیماهای خریداری شده را داشته باشد.

وی همچنین از دولت و وزیر راه و شهرسازی خواست با دغده بیشتری تحویل سایر هواپیماها و تامین قطعات آنها را پیگیری کد.

با تحویل نخستین هواپیمای A321 به کشورمان شرکت ایرباس متعهد شده است تا پایان امسال ۲ فروند هواپیمای ۳۳۰ از ۱۰۰ فروند هواپیمای خریداری شده را به ایران ایر تحویل دهد و علاوه بر این شرکت هواپیمای سازی ATR که زیر مجموعه ایرباس است نیز چند فروند از ۲۰ فروند هواپیماهای ۷۰ نفره را به ایران ایر تحویل خواهد داد.

با امضای قرارداد خرید بیش از ۲۰۰ فروند هواپیمای مسافری دور، متوسط و کوتاه برد و افزایش بیش از۵۰ هزار صندلی جدید، علاوه بر تقویت جایگاه صنعت هوانوردی ایران در منطقه، فرصت های اشتغالزایی مستقیم برای بیش از ۲۰ هزار نفر در کشور به وجود می آید. ایرنا